BITCOIN obchodovanie – ako výhodne kúpiť online

Bitcoin je digitálna mena budúcnosti ! 

 

Existuje len v elektronických peňaženkách ľudí (tzv. e-wallet). Funguje cca od roku 2009 , spočiatku tejto myšlienke nikto neveril a bola doménou internetových fanatikov no do povedomia širokej verejnosti sa dostala až v roku 2013, keď kurz tejto meny zaznamenal raketový rast. Jednoducho povedané, pre bežné platby na webe začali túto virtuálnu menu používať aj normálni ľudia.

Táto mena funguje bez zásahu a manipulácie zo strany centrálnych bánk a vlád jednotlivých štátov sveta. Práve toto je tŕňom v oku politikov a bankárov. Najprv sa ju všemožne snažili zničiť, no keď zistili že to nie je možné, snažia sa aspoň nájsť spôsob, akým by mohli držbu tejto meny zdaniť.  Všetky platby obchádzajú banky, sú realizované cez nezávislé osoby tzv. dolovačov (tzv. mineri) takže pre štáty je zatiaľ nemožné odsledovať, čo kto za bitcoiny nakúpil a kto drží koľko jednotiek.

Kurz tejto digitálnej meny kolíše temer každý deň, v podstate je jej kurz tvorený dopytom a ponukou.

<Vyskúšajte si  obchodovanie bitcoinu cez obchodnú platformu eToro >

Práve prudké cenové výkyvy Bitcoinu vytvárajú vynikajúce obchodné príležitosti  pre nás špekulantov!

Cena Bitcoinu

Cena BTC digitálnej meny kolíše  každý deň …..

Kurz Bitcoinu sa stanovuje 24 hodín denne na základe dopytu a ponuky …

Napríklad 8.6.2017 stál 1 Bitcoin:    1.00  BTC = 2796 USD

Cena za jednotku je vysoká, avšak nakúpiť a následne predať môžete len zlomok jedného Bitcoinu !

Predtým než si povieme ako na Bitcoine zarobiť, sa ešte pozrime ako vlastne vznikajú 

Autor Bitcoinu stanovil pravidlo, že celkový počet bitcoinov nikdy nepresiahne 21 miliónov. Celkový počet teda bude obmedzený, čo je presný opak dolárov alebo eur ktorých objem v obehu sa neustále zvyšuje čím sa vlastne defacto tieto meny znehodnocujú. Len pre úplnosť uvedieme, že jednotlivé Bitcoiny vznikajú za pomoci zložitých softvérov, a dolujú ich počítačoví fanatici, ktorí si  po anglicky hovoria hovoria „miners“ teda dolovači. Toto nás však vôbec nemusí zaujímať ak chceme na tom všetkom zarobiť…

Obchodovanie Bitcoinu (jednoduchý návod ako začať)

V podstate dnes existujú dva druhy ľudí, ktorí sa seriózne zaujímajú o bitcoiny.

Do prvej kategórie zaraďme ľudí, ktorí chcú kúpiť BTC na zaplatenie nejakého tovaru alebo služby anonymne na webe, títo hľadajú ako kúpiť fyzicky bitkoiny to znamená že budú potrebovať nejakú elektronickú peňaženku a burzu kde ich najskôr nakúpia.

Poďme sa však baviť viac o ľuďoch, ktorí chcú situáciu využiť na obchodovanie (teda nákup a následný predaj) s cieľom nie vlastniť, ale zarobiť na neustálych rozdieloch ceny. Nazvime týchto ľudí obchodníkmi alebo trejdermi. Dnes existuje viac platform, cez ktoré môžete úplne jednoducho obchodovať túto virtuálnu menu, ale aj iné kryptomeny ako Ethereum, LiteCoin, DogCoin a iné.

Poďme sa pozrieť ako rýchlo kúpiť bitcoin cez najväčšiu sociálnu online obchodnú platformu na svete cez eToro.

eToro platforma je niečo ako Facebook ale pre investorov, ktorí sa môžu navzájom kontaktovať, sledovať svoje obchody a kopírovať ich jeden od druhého a to dokonca automaticky. To znamená ak nájdete skúseného obchodníka ktorý zarába na výkyvoch ceny Bitcoinu, môžete nechať platformu aby automaticky uskutočňovala obchody vtedy keď aj on. Môžete tak zarábať pričom nemusíte sledovať trhy a robiť si svoje analýzy. Na sieti je v súčasnosti vyše milióna aktívnych obchodníkov takže výber je dosť veľký. Platforma vám umožní realizovať aj samotné obchody na finančných trhoch akcií, forexu, zlata, striebra, ropy a najdôležitejších burzových indexov.

<Vyskúšajte si  obchodovanie bitcoinu cez obchodnú platformu eToro >

Ako kúpiť BITCOIN online:

Prvá možnosť: Návod ako postupovať ak chcete ihneď sami investovať do BITCOINu / ETHEREUM podľa svojich rozhodnutí a nechcete kopírovať obchody ďalších:

 1. Otvorte si cvičné konto (vložiť peniaze si môžete hocikedy neskôr)
 2. Po nalogovaní sa, si zmeňte jazyk (väčšina si nastaví zrejme angličtinu keďže slovenčina ani čestina zatiaľ nefunguje)
 3. Na hornej lište kliknite na Trade Markets >> Currencies  >>  vyberte buď BTC Bitcoin alebo ETH Ethereum (konkurenčná mena)
 4. Následne si zvoľte Bitcoin BTC a otvorí sa vám okno s cenovým grafom kde vidíte vývoj ceny. Dole je tzv „Live Feed“ kde sú diskusie ohľadom vývoja ceny od rozličných investorov. Môžete diskutovať a vidíte aký je trhový sentiment, či ostatní predávajú alebo nakupujú. To je veľmi dôležité pre rozhodovanie !!
 5. Ak chcete investovať kliknite TRADE (Invest) a zvoľte si sumu, ktorú chcete investovať
 6. Bitcoin týmto spôsobom nekupujete fyzicky do peňaženky ako cez bitkoinové burzy, ale len ako CFD to znamená že budete profitovať zo zmien jeho ceny ale nemôžete s ním platiť v obchodoch.
 7. Na záver upozornenie: Pozor toto nie je investičné poradenstvo, len popis toho ako funguje platforma eToro !! Investovanie je rizikové, a preto investujte len so sumou ktorú môžete stratiť!

Druhá možnosť: Môžete investovať priamo do fondu na eToro , ktorý investuje do najznámejších kryptomien (v súčasnosti BTC a Ethereum) 

 1. Po otvorení  cvičného účtu  si kliknite v ľavom rohu na Invest in CopyFunds kde sa zobrazia všetky spravované fondy na sieti do ktorých môžete investovať.
 2. Zvoľte Market CopyFunds a následne CryptoCurrency
 3. Následne INVEST kde si vyberte $100,$200,$500 alebo si dajte „Enter Custom Amount Below“
 4. Ak chcete použiť fiktívne peniaze a učiť sa ako to funguje kliknite hore na „USE VIRTUAL MONEY
 5. Minimálna suma na investovanie do fondov je nastavená na $5000
 6. Na záver upozornenie: Pozor toto nie je investičné poradenstvo, len popis toho ako funguje platforma eToro !! Investovanie je rizikové, a preto investujte len so sumou ktorú môžete stratiť!

 

bitcoin obchodovanie

BITCOIN obchodovanie – ako výhodne kúpiť online
3.9 (77.14%) 7 hodnotení

Napíšte odpoveď

Napíšte svoj komentár
Napíšte sem svoje meno