XTB recenzia a naše skúsenosti po krátkom teste známeho brokera

XTB je jedným z najznámejších fx brokerov na Slovensku. Centrála firmy sa nachádza v Poľsku vo Varšave, spoločnosť pôsobí aj v Bratislave a Prahe, čiže regulačne spadá pod kontrolu ako poľských, tak aj slovenských finančných úradov (NBS).

Pozitíva:

 • Registrácia v Národnej Banke Slovenska (NBS)
 • typ brokera STP / Dealing Desk
 • Reálne ECN konto s možnosťou paušálneho poplatku! (viac detailov v článku)
 • Bez požadovaného minimálneho vkladu
 • 30 dňové skúšobné konto s virtuálnych 10000 USD
 • Používateľská podpora v Slovenčine/Češtine
 • Variabilný rozptyl v rozmedzí 0,1 bodu (pips) po fixný rozptyl v rozmedzí 2 bodov (pips) (v závislosti od typu konta)
 • XStation ako webová obchodná platforma, MetaTrader4 a xOption na obchodovanie s opciami
 • Mobilná obchodovacia aplikacia pre iPhone, iPad, Android a Windows Mobile
 • Maximálna páka 1:200
 • Webináre a správy v reálnom čase

Vyskúšaj si XTB teraz a získaš najlepšie podmienky!

 Nedostatky:

 • Poplatok 10€ za výber súm nižších ako 100 EUR (len pre BASIC a PRO FLAT konto)
 • 1,5% poplatok za vloženie sumy nižšej ako 2000 EUR

xtb skúsenosti recenzia

Máte na výber zo štyroch druhov obchodných kont

XTB Broker ponúka štyri rôzne druhy obchodných kont (Základné tzv BASIC, Štandardné tzv STANDARD, Profesionálne tzv PRO a potom ešte ECN konto). Tieto sa primárne odlišujú v možnostiach obchodovania a výške spreadov.

Základným druhom konta ktoré si môžete u XTB vybrať je „základné konto (Basic)“. V ňom sú obsiahnuté spready od 2 bodov (pips) v hlavných menových pároch (napríklad 2 body pre EURUSD) a spread pre každý pár je fixovaný. Obchodníci majú taktiež k dispozícii garantovaný stop-loss príkaz(na rozdiel od iných brokerov). Obchodovať možno s menami, komoditami, indexmi, kontraktmi na rozdiel, ETF a opciami. Maximálna páka je 1:200 a môže byť zmenená na 1:100 na vyžiadanie. Poplatky sa počítajú iba na podiely CFD a začínajú od 0,8%. Základné konto je vhodné najmä pre začiatočníkov a obchodníkov, ktorí sa sústredia na viaceré pozície a väčšie trhové pohyby.

Štandardné obchodné konto (Standard)“ je ideálne pre obchodníkov, ktorí chcú profitovať najmä z nízkych spreadov. Tie dostanete pri tomto type konta, variabilné (tzv. FLOAT) a minimálne vo výške LEN 0,9 boda! Spready sa môžu dočasne rozšíriť ako následok zvýšenej trhovej volatility. Pri tomto druhu konta sa musíte zaobísť bez zaručeného príkazu zastavenia straty.

Profesionálne konto (PRO)“ je primárne zamerané na profesionálnych obchodníkov. Príkazy sú prenášané priamo do poolu likvidity takže klienti vždy ťažia z najlepšej ponuky na fx trhu. Naša skúsenosť s XTB ukazuje, že spread pri tomto type účtu je extrémne nízky a to asi len 0,28 boda (pip).

ECN obchodné konto …

Môžete si takisto otvoriť reálne ECN konto s paušálnym poplatkom za objem obchodov.

Pre profesionálov, XTB broker ponúka skutočné ECN konto s možnosťou paušálneho poplatku, pričom platíte fixný mesačný poplatok v závislosti od objemu lotov ktorý zobchodujete v kalendárnom mesiaci:

 • 199 EUR (0 – 49,99 lotov za mesiac)
 • 499 EUR (50 – 499,99 lotov za mesiac)
 • 1499 EUR (500 a viac lotov za mesiac)

Nevyžaduje sa žiaden minimálny vklad. Obchodník sa sám rozhoduje s akou sumou vstúpi do obchodu.

S čím môžete obchodovať 

XTB broker ponúka svojím klientom  webovú obchodnú platformu (netreba inštalovať do počítača) s názvom xStation 5.

Okrem webovej platformy xStation, je možné samozrejme využiť aj Metatrader 4 platformu , ktorú dnes odporúča hádam každý profi trader a s ktorou je možné získať najlepšie možné technické grafy v reálnom čase (realtime charts) a ceny v reálnom čase (realtime prices).

Pokiaľ uprednostňujete obchodovanie „v teréne“ pomocou smartfónu, XTB v súčasnosti ponúka rýchlu a na ovládanie jednoduchú mobilnú obchodovaciu aplikáciu ako pre Android tak aj pre iPhone s vynikajúcim zákazníckym hodnotením v Google Play a iTunes.

XTB demo konto

Na vyskúšanie toho čo platforma ponúka máte samozrejme k dispozícii XTB demo účet ale pozor, len na obmedzenú dobu 30 dní ! Teda nie na neobmedzene dlhý čas ako je tomu pri ostatných brokeroch. Toto je trošku zvláštne ale na druhej strane vás to núti chytro si vyskúšať základné funkcie a začať trejdovať s reálnymi peniazmi.

Aká bola zákaznícka podpora XTB počas nášho testu?

Naša velmi krátka skúsenosť s XTB nás utvrdila že samotná obchodná platforma je na vysokej technickej úrovni. Ceny boli stabilné, nevideli sme žiadne cenové rekotácie, mrznutie platformy alebo iné technické komplikácie, ktoré sú dnes bežné u menších brokerov. Pozitívne prekvapilo aj odborne zdatné slovenské klientské centrum. V prípade otázok je podporu možné kontaktovať pomocou live chatu alebo bezplatnej telefonickej linky. Pozitívnu skúsenosť máme aj so zákazníckou podporou pri komunikácii cez e-mail, kde nám na všetky otázky odpovedali výstižne a vecne (na rozdiel od niektorých iných brokerov)

Ak sa najprv potrebujete presvedčiť o kvalitách brokera, odporúčame skúsiť bezplatné demo konto- Všetky funkcie je možné bez obmedzení využívať po dobu 30 dní. Toto sa nám až tak neľúbilo a uprednostnili by sme časovo neobmedzené demo konto!

Začiatočníci a profesionáli nájdu množstvo informácií jedna o tom čo dokáže platforma XTB a jednak o obchodovaní vo veľkej edukačnej sekcii. K webinárom a seminárom, dostupný bude aj rozsiahly burzový slovník.

Hlavné fakty 
Min.vkladžiaden avšak doporučený je 400€
Demokontoáno na 30 dní
Páka200:1
RegistráciaNárodná Banka Slovenska
Spreadod 0,2 Pips variabilné alebo 2 Pips fixné
HedžovanieÁno
MetatraderMT4
Počet dostupných menových párov49
Scalpingnie je povolený
Zákaznícky servisv slovenčine
Bonusžiaden

Záver recenzie a naše skúsenosti s XTB brokerom

XTB celkovo hodnotíme ako priemernú obchodnú CFD platformu, hoci broker sa v našom teste ukázal ako veľmi seriózny a spoľahlivý, neprináša obchodníkom nič prevratné nové. Podmienky pre obchodovanie na tejto platforme sú síce priemerné , ale výhodou je že si môžete otvoriť skutočné ECN broker konto s paušálnym poplatkom v závislosti od objemu preobchodovaných Lotov. Klientska podpora bola na vysokej úrovni, odpovedali rýchlo a kompetentne. Pozitívom je aj možnosť otvorenia si obchodných účtov bez minimálneho vkladu.

Tu si prečítajte náš prehľad forex brokerov pre rok 2017

Vyskúšaj si XTB teraz a získaš najlepšie podmienky!

Aké máte skúsenosti s XTB vy ? Chcete nás na niečo upozorniť alebo pridať do článku ? Diskutujte pod článkom v komentároch:

XTB recenzia a naše skúsenosti po krátkom teste známeho brokera
4.1 (82.5%) 8 hodnotení

2 Komentáre

 1. Čo sa týka demo účtu v XTB, mám takú skúsenosť, že ak mi skončil u nich demo účet, napísal som im, že mi už nefunguje a bez problémov mi ho aktivovali ďalej… myslím, že aj na dlhšie ako len ďalší mesiac.

Napíšte odpoveď

Napíšte svoj komentár
Napíšte sem svoje meno