Ako kúpiť kryptomeny (Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash ) v roku 2019

ako kúpiť kryptomeny

Vďaka krypto mánii v médiách sa aj úplne bežní ľudia  zaujímajú o spôsob ako kúpiť kryptomeny.

Väčšine ide najmä o kúpu Bitcoinu, ale inteligentný investor sa zameriava na analýzu alternatívnych kryptomien, kde sa dá očakávať vysoký rast ich ceny v najbližších mesiacoch a rokoch.

Zdá sa, že tieto nové pojmy sa v posledných mesiacoch objavujú čoraz častejšie. Jedným z hlavných dôvodov je to, že obchodovanie s kryptomenami prináša obchodníkom často krát výrazne vyššie zisky než tradičné meny ako euro či dolár.

Existuje však veľa výhod, prečo sa stal tento fenomén tak populárny. Na rozdiel od bežných mien sú kryptomeny anonymné a predovšetkým úplne decentralizované. Nie sú teda kontrolované ani regulované žiadnou konkrétnou autoritou a vývoj ich hodnoty je určovaný výlučne dopytom na trhu. Falšovanie či iné podvody sú v tejto oblasti prakticky nemožné. Vďaka veľmi komplexnému kódovaciemu systému, ktorý šifruje každú transakciu, je každému používateľovi zaručená anonymita.

Napriek tomu, že Bitcoin bola prvá najvýznamnejšia a jednoznačne najpopulárnejšia kryptomena, na krypto burzách ich v skutočnosti nájdeme omnoho viac.

Tu je zoznam 7 kryptomien, ktoré v poslednej dobe zaznamenali najväčší nárast:

 1. BITCOIN ( tu je návod ako kúpiť BITCOIN)
 2. Bitcoin Cash
 3. DASH
 4. Ethereum
 5. Ripple
 6. Litecoin
 7. IOTA

 


Bitcoin Cash

Bitcoin Cash je nová mena, ktorá vznikla 1. augusta 2017 oddelením od Bitcoinu. Je to replikácia pôvodného blockchainu, ktorú však netrápia problémy so škálovaním, vysokými poplatkami a masívnym spamom.

Spôsob, akým oddelenie nového altcoinu funguje spočíva v tom, že namiesto vytvorenia úplne nového blokchainusa vytvoril duplikát s rovnakou históriou a rovnakým počtom mincí.

To znamená, že všetci majitelia Bitcoin mincí sú teraz majitelia rovnakého počtu mincí v mene Bitcoin Cash.

Oficiálny web: https://www.bitcoincash.org/

Dash

Dash (digital cash) je decentralizovaný otvorený platobný systém, ktorý používa algoritmus pre anonymné transakcie, nazývaný Darksend. Mena bola v minulosti premenovaná dokonca už dvakrát (Darkcoin do roku 2015 a Xcoin do roku 2014).

Ponúka všetky možnosti ako Bitcoin a okrem nich aj okamžité a úplne anonymné transakcie prostredníctvom tzv. Masternodes.

Masternodes premiešajú dáta transakcií, aby vymazali všetky svoje stopy.Po tejto operácii získavajú malé percento hodnoty danej transakcie ako poplatok.

Hlavné rozdiely medzi Dash a Bitcoin sú:

 • Transakcie v Dash sú úplne anonymné.
 • Dash nepoužíva jednu, ale kombináciu niekoľkých kryptografických algoritmov.
 • Ťaženie kryptomeny Dash spotrebováva menej energie a je teda ziskovejšie.
 • Rozhodnutia o ďalšom vývoji systému robia kolektívne všetci členovia siete Dash prostredníctvom decentralizovanej správy, namiesto toho, aby rozhodovali jednotliví programátori.

Hodnota tejto kryptomeny dosiahla v máji 2017 métu 1 miliardu dolárov a v druhej polovici roku 2018 sa túto hodnotu pokúsi zdvojnásobiť.

Oficiálny web: https://www.dash.org/

Ethereum

Ethereum je platforma na vytváranie decentralizovaných online služieb založených na blokoch, ktoré využívajú inteligentné kontrakty (smart contracts). Ethereum, vyvinutý len 19-ročným rusko-kanadským talentovaným programátorom Vitalikom Buterinom, vyzbieral v auguste 2013 osemnásť miliónov dolárov a o dva roky neskôr bol spustený.

Na rozdiel od iných kryptomien, jeho tvorcovia neobmedzujú jeho úlohu len na platby, ale ponúkajú Ether ako prostriedok na výmenu zdrojov alebo na registráciu transakcií pomocou inteligentných kontraktov. Najmä jej vývojári považujú Ether za akési“krypto palivo“ pre inteligentné zmluvy.

Technológia Ethereum umožňuje registrovať akékoľvek transakcie s akýmikoľvek aktívami pomocou blockchainu, bez nutnosti tradičných právnych postupov. Táto možnosť predstavuje konkurenciu pre existujúci systém registrácie transakcií. Podľa časopisu The Economist, technológia inteligentných kontraktov predstavuje novú éru vo svete finančných technológií.

Vývojári môžu vydávať tokeny alebo jednotky svojej meny prostredníctvom blockchainu.

V roku 2017 sa Ethereum stal druhou najvýznamnejšou kryptomenou po Bitcoine s aktuálnou hodnotou takmer 45 miliárd dolárov.

Oficiálny web: https://www.ethereum.org/

Ripple

Ripple je platobný systém, ktorý používa kryptomenu s rovnakým názvom ako internú platobnú jednotku.

Treba v prvom rade objasniť, že Ripple nie je klon Bitcoinu a technológia Ripple je založená na úplneodlišnom princípe, nazývanom“princíp dôvery“.

V čom je Ripple podobný Bitcoinu:

 • Ripple je deliteľný na veľké množstvo desatinných miest.
 • Tiež sa ľahko prenáša v elektronickej forme a má vysokú kryptografickú stabilitu.
 • Je ľahko obchodovateľný a homogénny.

Ripple má oproti Bitcoinu aj výhody:

 • Transakcie v sú oveľa rýchlejšie.
 • Ripple mince sú po uskutočnení transakcie zničené sieťou, takže sa celkový počet mincí v priebehu času znižuje.

Od roku 2017 sa Ripple zaraďuje na štvrtú priečku kryptomien z hľadiska trhovej hodnoty.

Oficiálny web: https://ripple.com/

Litecoin

Litecoin je peer-to-peer internetová mena, ktorá ponúka platby s nulovými nákladmi kdekoľvek vo svete.

Litecoin vznikol oddelením od Bitcoinu, do roku 2011 boli rovnakou kryptomenou.

Tvorba mincí meny Litecoin je algoritmicky obmedzená ako aj pri Bitcoine, nomaximálne množstvo Litecoinov, ktoré pôjdu do obehu je štyrikrát väčší ako maximálny počet Bitcoinov (84 miliónov verzus 21 miliónov).

Odmena za každý blok je 50 Litecoin mincí. Tie sa tvoria 4 krát rýchlejšie ako bloky Bitcoinu.

Asi tri štvrtiny všetkých Litecoinov sa vytvoria v roku 2020.

Oficiálny web: https://litecoin.org/

Záver 

Budú kryptomeny novou normou aj po roku 2018? Možno je príliš skoro na to, aby sme to vedeli posúdiť. Jedna vec je ale istá. Kryptomeny – fenomén, ktorého príchod mení svet financií,budú v mysliach odborníkov aj obyčajných ľudí ešte veľmi dlhú dobu.

Nezabudnite, že prvou skutočnou vecou zakúpenou pomocou BTC  bola pizza predaná za 10 000 Bitcoinov. V roku 2009 sa majiteľ pizzerie rozhodol veriť kryptomenám,toto rozhodnutie mu prinieslo najmenej 4 000 000 dolárov a pomohol spustiť veľkú finančnú revolúciu.

Ak veríte v potenciál kryptomien a blockchainu, ak si chcete sami zaistiť miesto v budúcnosti, kde vládnu kryptomeny a ak chcete byť svedkom zrodu nového finančného systému,potom je najlepšie investovať teraz.

Najlepší spôsob ako kúpiť kryptomeny je platforma eToro, ktorá je momentálne najväčšia online sociálnych obchodná platforma na svete, kde ľudia (vrátane stoviek Slovákov) obchodujú na finančných trhoch unikátnym spôsobom, a síce tak, že nováčikovia nechajú systém automaticky kopírovať obchody úspešných obchodníkov a tak spolu s nimi zarábajú!