Ako kúpiť IOTA kryptomenu (návod)

iota

V súčasnosti existujú doslova tisíce kryptomien , ktoré sú k dispozícii dnes, ale jediné meny ktoré poznajú aj laici pretože sa o nich často píše a hovorí v médiách sú Bitcoin a ešte trochu aj Ethereum. Z tisíc kryptomien je podľa odborníkov zhruba až okolo 800 úplne bezcenných!

Čo je internet vecí (Internet of things)

Avšak internetový priemysel priemysel poukazuje na veľa zaujímavých možností svojho rozvoja v blízkej budúcnosti. Predpokladom je, že v budúcnosti sa obyčajné „veci“ v domácnostiach alebo v kanceláriách stanú aktívnymi účastníkmi online sveta, keďže budú schopné komunikovať so svojimi majiteľmi a taktiež komunikovať medzi sebou. Predstavte si vašu chladničku ktorá objedná chýbajúce položky potravín bez akéhokoľvek ľudského zásahu.
Tieto bežné veci ako chladnička, mraznička budú môcť vykonávať transakcie navzájom. Napríklad chladnička sa pripojí na net a doobjedná potraviny keď vyhodnotí že došli zásoby.  Tomuto prepojeniu vecí sa hovorí Internet Of Things.

Toto je presne dôvod, prečo bola vytvorená IOTA.

Aby ste plne porozumeli rozdielom medzi kryptomenami, musíte mať všeobecné pochopenie ako fungujú.

Napríklad známy Bitcoin používa technológiu blockchain, čo je nekonečný reťazec blokov informácií, ktoré sú vytvorené podľa určitých pravidiel.

Čo je IOTA

Hlavná inovácia IOTA je alternatívou k blockchainu, ktorý sa nazýva tangle čo znamená novú distribuovanú účtovnú architektúru – alebo ak chcete úplne novú verziu blockchainu. Tangle môžeme nazvať aj ako blockchain bez blokov systém. Blockchain takmer
vždy funguje bez centrálneho správcu uzlov siete, čo znamená, že architektúra bloov je nielen distribuovaná medzi správcov ale aj decentralizovaná. V tomto ohľade je nevyhnutné, aby všetky bloky účastníci zdieľali jeden pohľad na knihu transakcií. Na vyriešenie tohto problému používa Bitcoin konsenzusové uzly. Tieto uzly sú spravované tzv. minermi (sú to ľudia, ktorí používajú výpočtový výkon svojho počítača na spracovanie transakcií), ktorí dostanú časť výmenného kurzu.

IOTA na rozdiel od Bitcoinu nemá žiadne „bloky„. Namiesto toho sa každá transakcia vzťahuje na dve transakcie v minulosti. Táto transakcia slúži ako referencia a považuje sa za schválenie: s vašou transakciou výslovne potvrdzujete, že obe transakcie sú platné a sú v súlade s pravidlami protokolu.

IOTA nemá a nepotrebuje ani minerov ako napríklad Bitcoin! Namiesto toho menšia časť siete zodpovedá za všeobecný konsenzus, celú sieť aktívnych účastníkov (t. j. zariadenia, ktoré uskutočňujú transakcie) sa priamo zúčastňujú na schvaľovaní transakcií. Konsenzus už nie je oddelený od transakčného procesu v IOTA: je to jeho neoddeliteľná súčasť, a to je to, čo možňuje spoločnosti IOTA rozširovať bez akýchkoľvek transakčných poplatkov.

Pozrime sa na najdôležitejšie výhody IOTA:

  • Žiadne provízie. Áno, je to pravda. Môžete uskutočniť transakcie za menej ako jeden cent v IOTA, pretože nie sú akékoľvek provízie!
  • Žiadne ťažby. Bez provízií nemá ťažba hospodársky zmysel. Takže namiesto malej skupiny všetci aktívni účastníci sú zodpovední za konsenzus.
  • Škálovateľnosť. Moderné blokové reťazce majú špecifické obmedzenia týkajúce sa ich obmedzenej škálovateľnosti,náročné hardvérové požiadavky a vysoké provízie za transakcie. S novou technológiou je to normálne očakávať vysokú škálovateľnosť a prispôsobivosť systémom na vysokej úrovni, kde zariadenia vykonávajú tisíce a milióny
    transakcií.
  • Transakcie offline. Blockchain predstavuje koncept globálneho štátu, kde každý účastník siete sa synchronizuje s univerzálnym systémom, aby sa mohla uskutočniť platba. Požiadavky na tangle sú také ktoré umožňujú užívateľom spojiť sa v tzv. clustroch a dokonca aj uskutočňovať offline platby pomocou mincí.
  • Internet vecí. Je to zaujímavý koncept, ktorý sa týka siete fyzických objektov („vecí“)
    vybavené vstavanými technológiami pre vzájomnú interakciu alebo s externým prostredím. To by mohlo byť fenoménom, ktorý úplne rekonštruuje súčasné hospodárske a sociálne procesy. Prakticky je to hlavný účel IOTA: poskytovať symbiózu a spoluprácu s internetom vecí.

Vzhľadom na ich potenciál technológie, sa očakáva sa, že cena spoločnosti IOTA bude medziročne rásť.

Ako kúpiť IOTA menu

Ak veríte v potenciál technológie šifrovania a blokovania, ak chcete zaistiť miesto
sami v budúcnosti, kde vládnu kryptomeny a ak chcete byť svedkom zrodu nového finančného systému, potom je najlepšie investovať teraz. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je na platforme eToro, ktorá je jednou z najväčších online sociálnach obchodných platforiem sveta. eToro ponúka svojim zákazníkom širokú škálu kryptomien vrátane IOTA, nestále rastúci počet dostupných obchodov nástroje, všetko potrebné pre technickú a fundamentálnu analýzu, užívateľsky prívetivé rozhranie, 24/7 zákazník podporu, bleskové úvery a čerpanie finančných prostriedkov a oveľa viac.

Oficiálna stránka nadácie IOTA: www.IOTA.org