IronFX recenzia a veľmi zlé skúsenosti SK obchodníkov

ironfx recenzia skúsenosti


Tu je dlho očakávaná recenzia IronFX brokera a skúsenosti našich čitateľov.

Veľmi dôležité upozornenie !

Broker IronFX mal v roku 2015 veľmi veľké problémy, keď nevyplácal vklady tisícom obchodníkov ktorí mali tú smolu že otvorili účet pod Cyperskou IronFX licenciou. Podľa našich informácií a emailov od rôznych čitateľov, tento broker doposiaľ dlží peniaze aj Slovákom. Naši čitatelia mali s touto firmou veľmi zlé skúsenosti ! Cyperský regulačný úrad pod ktorý spadá IronFX celú situáciu prešetroval a broker dostal pokutu 350.000€

Odporúčame vyhľadať viac informácii o veľkých problémoch IronFX priamo cez Google a hľadať v angličtine nasledovné výrazy a prečítať si všetky dôležité články:

  • IronFX scandal
  • IronFX withdrawal problem

V záujme ochrany svojich peňazí sa prosím zvážte obchodovanie LEN so serióznymi fx brokermi, ktorých môžete nájsť napríklad v tejto prehľadnej tabuľke.


Okrem výberu z 10 obchodných platforiem existuje na IronFX platforme niekoľko druhov účtov, z ktorých si môžete vybrať. Od obchodníka s nováčikmi až po investora s vysokou čistotou je niečo pre každého. Pre tých, ktorí chcú obchodovať, ale nemajú prístup k internetu, ponúka IronFX živých brokerov na telefóne.

IronFX typy obchodných účtov

Existuje mnoho typov účtov, všetky s rôznymi výhodami a rôznymi skúsenosťami. Štandardné účty zahŕňajú mikro, prémiové a VIP účty. Zatiaľ čo tieto môžu byť považované za tradičné forex obchodníkov, tam sú aj ďalšie:

1.Mikro účet

Vklad potrebný na otvorenie mikroúčtu je 100 USD. Na oplátku sa dostanete k obchodovaniu 10 základných mien, obchodovaniu s mikropôžičkami a vybrať si fixné alebo variabilné spready a využiť až 1: 200.

2.Prémiový účet

Prémiový účet vyžaduje väčší vklad vo výške 2.500 USD a poskytuje vám rovnaké výhody ako mikroúčet s pridaním transakcie hotline pre obchodné oddelenie.

3. VIP účet

Pre tých, ktorí chcú investovať viac , VIP účet vyžaduje váš vklad vo výške aspoň 20 000€  a ponúka ešte ďalšie výhody než predošlé typy účtov.

4.ZERO konto

Ponúka spready od 0 Pips ale je jasné že pravdepodobne budete musieť platiť komisiu teda poplatok brokerovi za preobchodovaný objem.

5. ZERO konto s fixným spreadom

6. STP/ECN Konto

IronFX Demo Konto

Spoločnosť ponúka demo konto kde si môžete vyskúšať ako funguje zadávanie príkazov a ostatné operácie predtým než vložíte reálne peniaze.

Záver IronFX recenzie

Ako sme písali v úvode, vzhľadom na veľmi zlé skúsenosti s IronFX, tohto brokera vôbec ale vôbec neodporúčame a dostáva hodnotenie 0 z 10 možných bodov.